Mesleki Eğilim Belirleme Testi

Hangi mesleğe daha uygun olduğunuzu test edebileceğiniz bir program
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 912 KB
  • Version 1.2
  • Dil Türkçe
  • Firma Murat Özdemir
Mesleki Eğilim Eğilim Test programı ile sizlerde hangi meseleğe yatkın olduğunu kesin olmasada öğrenebilirsiniz. Program size yönelttiği sorular ve aldığı cevaplar doğrultusunda sizin için uygun meslek gurubunu size söyler.
Mesleki Eğilim Eğilim Test programı ile sizlerde hangi meseleğe yatkın olduğunu kesin olmasada öğrenebilirsiniz. Program size yönelttiği sorular ve aldığı cevaplar doğrultusunda sizin için uygun meslek gurubunu size söyler.

Programın içerisinde 160 madde bulunmaktadır. Bu maddelerde yer alan etkinler ilgilinizi çekiyorsa ve bu ettkinliklere bir hevesiniz varsa maddenin yanındaki kutucuğu işaretleyin. Testin sonunda aşağıdaki sonuçlardan birini alıcaksınız ;

- İlginiz yok.
- İlginiz var ama bu meslekleri seçmek için yeterli değil.
- İlginiz var ama bu meslekerli seçmeden önce bir kez daha düşünün.
- Normal. Bu meslekleri seçebilirsiniz.
- Bu meslekler için ideal birisiniz.

Program içerisinde yüklü meslek gurupları aşagıdaki gibidir  ;

A: Ziraat Müh., Orman Müh., Çevre Müh., Su ürünleri Müh., Maden Müh., Meteoroloji Müh., Jeoloji Müh., Coğrafya, Arkeoloji, Veterinerlik vb.

B: Mimarlık, İç Mimarlik, Radyo-TV Teknisyenliği, Teknik Ressam, Teknik Öğretmenlikler, Diş Teknisyenliği, Makina Müh., Tekstil Müh. vb.

C: Hukuk (Avukat, Yargıç, Savcı), Siyasal, İşletme, Yöneticilik vb.

D: Fotoğraf, Sinema, Folklör, Müzik, Resim, Heykeltraş, Spor, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Dekoratörlük, Arkeoloji, Sanat Tarihi vb.

E: Edebiyat, Gazetecilik, İletişim, Öğretmenlik, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Pazarlama, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, İlahiyat vb.

F: Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji, Felsefe, Hukuk, Pazarlama, Kamu Yönetimi, Gazetecilik, Yazarlık, Halkla İlişkiler vb.

G: Mütercimlik, Yabancı Dil Öğretmenliği, Filoloji, Turizm Otelcilik, Uluslararası İlişkiler vb.

H: Biyoloji, Kimya, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Veterinerlik vb.

I: İktisat, Ekonomi, Maliye, Bankacılık, Maliye Müfettişliği, Kamu ve Özel Sektör Yöneticiliği, Muhasebe vb.

J: Bilgisayar Müh., Elektrik-Elektronik Müh., İnşaat Müh., Uçak Müh., Endüstri Müh., Metaruji Müh., Matematik, Fizik vb.

Daha Fazla Göster
Mesleki Eğilim Belirleme Testi indir